Baranyay Bence

Baranyay Bence vagyok a gyülekezet beosztott lelkésze. Budapesten születtem, majd lelkész szüleim szolgálati helyeit követve Szárazdon, Siófokon, a finnországi Ouluban, Pécsett és Kőszegen éltem. A vándorélet ellenére mégis Vas megyét tartom otthonomnak. Ott jártam középiskolába a Jurisics Miklós Gimnáziumba. Ott ismerkedtem meg Gáspár Anettel, akivel később 2018-ban házasságot kötöttünk, és ott szólított meg igazán Urunk elhívása ifjúsági órákon, táborokon, közös zenéléseken és igehirdetéseken keresztül. Így az utolsó pillanatban beadtam a jelentkezésemet az Evangélikus Hittudományi Egyetemre. Ott éreztem először igazán, hogy jó döntést hoztam, hogy valóban az Isten elhívása terelt a lelkészi pálya felé. Amennyire élveztem a tudományos munkát, annyira meghatározóvá váltak a saját igehirdetések, gyülekezet látogatások, a beszélgetések. Rádöbbentem, hogy emberekkel kell foglalkoznom. Teológus barátaimmal megalapítottuk a Közel zenekart és országszerte, sőt határon túl is gyakran felléptünk. Hálával gondolok vissza erre a hat évre, amelyből ráadásul egyet ösztöndíjasként Helsinkiben töltöttem. Végül 2018-ban védtem meg a diplomámat és jelentkeztem a tanulmányokat lezáró gyakorlati évre. A budapesti Deák Téri Egyházközség fogadott lelkészjelöltjének, ahol rengeteget tanultam, épültem és gazdagodtam. 2019. június 29-én ordinált Szemerei János püspök úr és küldött ki a Répcelak-Csánigi Evangélikus Egyházközségbe. Itt kezdhettem meg a lelkészi szolgálatot 2019. augusztus 11-én.